DÜZCE DE GERÇEKLEŞTİRİLEN GENİŞLETİLMİŞ 10.KARADENİZ BARO BAŞKANLARI TOPLANTISI
Tarih: 15.07.2017| Okunma Sayısı: 555

10. Karadeniz Baro Başkanları Toplantısı 15 Temmuz 2017 tarihinde Düzce Barosu'nun ev sahipliğinde Akçakoca da yapıldı.Toplantıya Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Av. Metin FEYZİOĞLU, TBB Yönetim Kurulu Üyeleri ve TBB Başkan Başdanışmanı Av. Zafer KÖKEN' in yanında Bartın Baromuzu temsilen Baro Başkanımız Av. Arb. Ferhat PARLATIR katıldı.

 
KARADENİZ BAROLARI TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ
 
Ülkemiz 15 Temmuz 2016 tarihinde FETO/PDY olarak adlandırılan silahlı terör örgütünün kanlı bir darbe girişimi ile karşı karşıya kalmıştır. Darbe girişiminin 1. Yıldönümünde toplanan Karadeniz Baroları Baro Başkanları bu darbe girişimi sırasında yitirdiğimiz şehitleri bir kez daha rahmetle anarken gazilerimize de minnet duymaktadır.
15 Temmuz darbecileri Türkiye Cumhuriyetine, Demokrasiye ve onun kurumlarına yönelik Anayasal düzeni ortadan kaldırmayı amaçlamışlardır.  
Yıllardır Ülkemizin tüm kurumlarında sinsice ve ustaca örgütlenen bu yapının tespiti ve hukuki yöntemlerle tasfiyesi kaçınılmaz bir zorunluluk haline gelmiştir. Darbenin faillerinin tespiti yargılanması ve cezalandırılması yargımızın temel görevidir. Bu yargılamalar sırasında Hukukun Evrensel ilkelerini, adil yargılanma ve savunma hakkının gözetilerek bağımsız, saydam olarak yapılacak yargılamalar bu günlerde en çok ihtiyaç duyduğumuz Adalete, Hukuka ve Yargıya olan güvenimizin yeniden kazanılmasını sağlamalıdır.  
Darbeden 1 yıl sonraki süreçte Barolar olarak Demokrasiye, Cumhuriyete ve Cumhuriyetin kazanımlarına bir kez daha bağlı kalarak, hukukun üstünlüğüne inanarak yeni darbeler ile karşılaşmamak için her türlü darbenin ve hukuk ihlalinin karşısında duracağımızı beyan etmekteyiz. Ortak aklı kullanarak Adalete ve Hukuka saygılı bir yargılama savunma mesleğimizi de güçlendirecek olup bu yargılamaların Türk Adaletine yakışır bir biçimde sonlandırılması tüm hukukçuların dileğidir.  
Bu vesile ile bir kez daha illegal yapılanmalara ve bu yapılanmaların sonucu olan darbelere karşı durmayı Barolar olarak kamu ile paylaşmayı görev bilmekteyiz. Saygılarımızla 15.07.2017
 
Düzce Baro Başkanlığı Karabük Baro Başkanlığı
Amasya Baro Başkanlığı Kastamonu Baro Başkanlığı
Artvin Baro Başkanlığı Kayseri Baro Başkanlığı
Bartın Baro Başkanlığı Kırıkkale Baro Başkanlığı
Bolu Baro Başkanlığı Ordu Baro Başkanlığı
Çankırı Baro BaşkanlığıSakarya Baro Başkanlığı
Çorum Baro Başkanlığı Sinop Baro Başkanlığı
Erzincan Baro Başkanlığı Sivas Baro Başkanlığı
Giresun Baro Başkanlığı Trabzon Baro Başkanlığı
Gümüşhane-Bayburt Baro Başkanlığı Zonguldak Baro Başkanlığı
 
 
 
 
 

20.06.2018
AV. FERHAT PARLATIR
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.